Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov filiálka Šar. Michaľany

Kalendár
Dnes je: Pondelok
20. september. 2021

Sviatok má:
dnes: Ľuboslav(a)
zajtra: Matúš
pozajtra: Móric
včera: Konštantín

IP:34.239.177.24.
ec2-34-239-177-24.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatol. magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Panoráma
Renesančný kaštieľ a Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
TV vysielania
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Lása uzdravuje

Na zamyslenie?

L__ska_uzdravuje.jpg

Stalo sa nešťastie v supermarkete. Veľa zranených, no najťažšie matka päťročného Jurka. Našťastie nebol s ňou na nákup, ale nechala ho doma pri tete. V nemocnici lekári dlho bojovali o jej záchranu. Po čase podarilo sa im jej stav stabilizovať. Doma Jurko netrpezlivo očakával mamku. „Kde je moja mamička, prečo už nejde domov ?“ pýta sa svojej tety. Teta, ktorá už o nešťastí vie, vyhýbavo odpovedá. Nakoniec musí ísť s pravdou von. „Mamička je v nemocnici, pôjdeme k nej“. Pooblieka Jurka a poberú sa do nemocnice. Jurko dnu nesmie ísť, lebo mamička leží na ARO. Vchádza len teta, Jurko čaká. Sleduje však kade ide teta a vo vhodnom čase vkĺzne dnu. Keď sa teta vráti, nenájde Jurka na svojom mieste. Je nespokojná.Jurko je už pri mamičke. Izba je prázdna. Mamka leží na lôžku, prístroje okolo nej a mamka sa nehýbe. Zbadá jej ruku, chytí ju oboma rúčkami, pritisne ne ňu svoje ústočká a vraví: „Mamička, moja mamička, vstaň, poď domov, ja ťa mám rád.“

Vchádza lekár so sestrou. Prekvapený: „Chlapček, čo tu robíš ?“ „To je moja mamička.“ vraví. „Ale tu nemôžeš byť, deti tu nesmú, kto ťa pustil?“ Jurko opakuje: „To je moja mamička, moja mamička.“ Lekár požiada sestru, aby Jurka vyviedla von. On Ide skontrolovať stav pacientky. S údivom zisťuje, že tlak i teplota sa zlepšili, ba aj lepšie reaguje na podnety lekára. Je to možné?

Svitá mu. Rýchlo volá späť Jurka, ktorý nechce sa dať vyviesť von z nemocnice. „Jurko, môžeš tu ostať pri svojej mamičke a rozprávaj sa s ňou. Hovor jej, že ju máš rád a rozprávaj jej veľa, veľa. Ona ťa počuje, len nemôže ešte rozprávať.“

Jurko ostal celý deň. Mamička sa začala usmievať na neho, hladila po hlavičke, ba vyslovila aj jeho meno. Na druhý deň sa jej stav natoľko zlepšil, že ju preložili na inú izbu a Jurko mohol prichádzať s tetou každý deň k mamke.

Stal sa zázrak ! O týždeň mamička opúšťala úplne zdravá nemocnicu a po jej boku kráča natešený Jurko. Jeho rúčka je v maminej tak silne zovretá, akoby už nikdy nemali byť ich ruky oddelené.Aký to bol zázrak ? Zázrak lásky !Lebo : „Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.“ (Rim 5,5)


 
Súvisiace odkazy
· Viac o Na zamyslenie?
· Ďalšie články od autora: Fedor


Najčítanejší článok na tému Na zamyslenie?:
Môj najlepší šéf

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Súvisiaca téma

Na zamyslenie?


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Spravcovia stránok: o. František FEDOR a Rudo SKLENÁR

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

Admin