Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov filiálka Šar. Michaľany

Kalendár
Dnes je: Štvrtok
19. apríl. 2018

Sviatok má:
dnes: Jela
zajtra: Marcel
pozajtra: Ervín
včera: Valér

IP:54.198.122.70.
ec2-54-198-122-70.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatol. magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Panoráma
Renesančný kaštieľ a Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
TV vysielania
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov filiálka Šar. Michaľany: Oznamy

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Pozvánka

OznamyAutor: Fedor - Piatok, 06.04. 2018 - 14:40:13 (10 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 193 bajtov | Hodnotenie: 0)

                plagat_rok_HE_vikari__t.jpg

Kaplnka v Šar. Sokolovciach

OznamyAutor: Fedor - Pondelok, 02.04. 2018 - 18:07:53 (18 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 787 bajtov | Hodnotenie: 0)

V Šarišských Sokolovciach je obnovená kaplnka, v ktorej slúžil sv. liturgie bývalý o. Jozef Mašlej v príhodnom čase. Prestal ich slúžiť asi rok pred svojou smrťou. Jeho choroba mu vtom zabránili.  Práve o. Mašlej mal najväčšiu zásluhu na jej obnovení. 
Náš dekan o. Palfi vydal  tento oznam:
"Pred nedávnom sme po rozhodnutí o. arcibiskupa a metropolitu Jána a tiež po rozhovore s rímskokatolíckym kňazom, ktorému patrí filiálna obec Šarišské Sokolovce, začali slúžiť sv. liturgie aj v Šarišských Sokolovciach v tejto kaplnke. Slúžime buď v nedeľu alebo v sobotu večer s platnosťou za nedeľu. Môžete túto informáciu posunúť ďalej, ak viete o niekom, kto by sa rád týchto našich sv. liturgií zúčastňoval."

Slovo: Hľadáme priateľov Slova

OznamyAutor: Fedor - Nedeľa, 25.02. 2018 - 11:51:32 (57 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 2140 bajtov | Hodnotenie: 5)

Redakcia časopisu Slovo v snahe zabezpečiť jeho finančnú samostatnosť spustila vo februári kampaň " Hľadáme priateľov Slova ". Priateľom môže byť každý. Môže ním byť modlitebník. Ak ním chce byť, v poslednú nedeľu v mesiaci spoločne v chráme alebo individuálne má obetovať modlitbu posvätného ruženca za Slovo, jeho redaktorov a tých, ktorí ho finančne podporujú. Ak sa modlitebníkom záväzne stane farské či filiálne spoločenstvo, treba to oznámiť na telefónnom čísle 051/756 26 42 alebo na e-maile sefredaktor@casopisslovo.sk . Ak to finančná situácia veriaceho umožňuje, môže sa stať finančným podporovateľom. Stačí, ak sa písomne alebo e- mailom zaviaže posielať pravidelne každý mesiac sumu aspoň 10 eur bankovým prevodom alebo poštovým poukazom na účet SK45 0200 0000 0032 1020 6959 (SWIFT KÓD: SUBASKBX, KS: 0558, ŠS: 777, do poznámky treba uviesť svoje priezvisko a meno). Bližšie informácie poskytne šéfredaktor otec Juraj Gradoš na telefónnom čísle 0911 711 263 alebo e- maile sefredaktor@casopisslovo.sk . Zároveň redakcia hľadá veriacich, ktorí riadia firmu či podnikajú. Tí sa môžu sa stať zmluvným partnerom. Zmluvou o reklamnej spolupráci podporia Slovo a zároveň dvakrát v roku (na Paschu a Vianoce) budú mať v Slove svoje logo s webovou adresou alebo telefónom. Veľkosť loga závisí od výšky príspevku. Minimálny pravidelný mesačný príspevok je 50 eur bez DPH. Táto pomoc je potom pre nich nákladom v rámci ich podnikateľskej činnosti. Viac informácií tiež poskytne otec Juraj Gradoš. Taktiež redakcia prosí kňazov, aby osobne podporili túto myšlienku a aj sami sa do tejto kampane zapojili tým, že pravidelne v poslednú nedeľu v mesiaci sa formou prosby za pomoc Svätého Ducha v liturgiách v rámci suhubej ekténie za redaktorov, za odberateľov a dobrodincov časopisu Slovo spoja s úmyslom otca šéfredaktora, ktorý v tento deň bude na tento úmysel sláviť svätú liturgiu. Za redakciu vám za vašu pomoc vopred ďakujeme.

Pôstna pokladníčka

OznamyAutor: Fedor - Streda, 21.02. 2018 - 19:54:11 (57 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 606 bajtov | Hodnotenie: 0)

Počas pôstu bude vzadu v chráme pokladníčka, kde môžete prispieť na obnovenie vojnou zdevastovanej obce Bartella v Iraku, aby sa tam mohli vrátiť kresťanské rodiny. Všetky katolícke diecézy na Slovensku sa zapojili do podpory obnovy 9 miest a obcí v Iraku, aby tak pomohli kresťanským rodinám. Podporu tejto konkrétnej obce Bartella si zobrali pod patronát gréckokatolícke diecézy na Slovensku. Obnova jedeného domu stojí priemerne 5.800 Eur a ďalší približne 1.500 Eur je treba na to, aby bol obývateľný. Už vopred ďakujeme za milodary na tento účel, na ktorý môžete prispieť počas pôstneho obdobia.

Historický schematizmus

OznamyAutor: Fedor - Streda, 31.01. 2018 - 15:32:08 (58 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 1223 bajtov | Hodnotenie: 0)

V týchto dňoch sa distrubuuje kniha Historický schematizmus farností Prešovskej metropolie - Prešovská archieparchia. V tejto 765-stranovej knihe nájdete históriu terajších i zaniknutých farností a ich fíliálok, samotných terajších farských obcí, opis sakrálnych pamiatok a zoznam kňazov, rehoľníkov, rehoľníčok a osobností z jednotlivých farností Prešovskej archieparchie. Súčasťou knihy je mapa terajších aj zaniknutých farností. Kniha je obohatená o tabuľky a fotografie, pričom cenné sú najmä historické doteraz nepublikované fotografie. Jej cena je 20,- eur. Zároveň si môžete objednať plnofarebný prvý diel spoločnej edície Dedičstvo sv. Cyrila a Metoda, ktorý vychádza v dotlači, za 15,- eur.
Obidva tituly môžete si objednať v sakristii kaplnky najneskoršie do 11.2.2018.

85 článkov (17 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:

Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.07.2010

[ Viac ]
Počet ONLINE
Spolu: 4
Farnosť Sabinov
Grékatolíci WEB Sabinov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 277
Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Spravcovia stránok: o. František FEDOR a Rudo SKLENÁR

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.05 sekúnd

Admin