Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov filiálka Šar. Michaľany

Kalendár
Dnes je: Štvrtok
30. jún. 2022

Sviatok má:
dnes: Melánia
zajtra: Diana
pozajtra: Berta
včera: Peter a Pavol, Petra

IP:44.201.96.43.
ec2-44-201-96-43.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatol. magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Panoráma
Renesančný kaštieľ a Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Baroková kaplnka Povýšenia sv. Kríža v Šarišských Michaľanoch
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
TV vysielania
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Vitajte na na oficiálnej stránke
Gréckokat. cirkvi - farnosť Sabinov
filiálka Šar. Michaľany

Slava Isusu Christu ! – Slava vo viki!

Gréckokatolícka kaplnka Šar. Michaľany

Sv. liturgie nebudú

Krátke informácieAutor: Fedor - Sobota, 27.11. 2021 - 09:46:05 (61 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 700 bajtov | Hodnotenie: 0)

KVOLI LOCKDOWNU OD ŠTVRTKA 25.11.2021 DO ODVOLANIA VEREJNÉ SV. LITURGIE V CHRÁME NEBUDU ...

Rozšírené odpustky na celý november

OznamyAutor: Fedor - Sobota, 30.10. 2021 - 10:32:12 (86 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 4935 bajtov | Hodnotenie: 0)

Dušičkové odpustky sa aj tento rok 2021 rozširujú na celý november
P:3, 29. 10. 2021 08:27, ZAH

Vatikán 29. októbra (RV) Úplné odpustky pre duše v očistci bude, tak ako minulý rok, možné získať po celý mesiac november 2021. Oznámila to dnes Apoštolská penitenciária s vysvetlením, že vypočula prosby viacerých biskupov v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou. Dá sa tak ľahšie predísť veľkému zhlukovaniu ľudí.

dekréte podpísanom 27. októbra hlavným penitenciárom kardinálom Maurom Piacenzom a regensom Mons. Nykielom sa píše, že Apoštolská penitenciária „potvrdzuje a rozširuje na celý mesiac november 2021 všetky duchovné benefíciá udelené dekrétom z 22. októbra 2020 (Prot. č. 791/20/I)”.

Znamená to, že úplné odpustky pre tých, ktorí navštívia cintorín a pomodlia sa za zosnulých, ktoré bežne platia len pre dni od 1. do 8. novembra, môžu byť presunuté na ďalšie dni, až do konca novembra. Tieto dni si veriaci môžu ľubovoľne vybrať a nemusia súvisle nasledovať za sebou.

Dekrét hovorí aj o úplných odpustkoch z 2. novembra, pri príležitosti Spomienky na všetkých verných zosnulých, ktoré môžu získať tí, čo nábožne navštívia chrám alebo kaplnku a pomodlia sa Otče náš a Verím v Boha. Tieto môžu byť presunuté z 2. novembra nielen na predošlú (31. 10.) alebo nasledujúcu nedeľu (7. 11.) alebo na sviatok Všetkých svätých (1. 11.), ale aj na iný deň v mesiaci november, podľa slobodného rozhodnutia jednotlivých veriacich.

Okrem toho starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať odpustky na diaľku.  Stačí ak sa v duchu spoja so spoločenstvom Cirkvi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť, akonáhle to bude možné, tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých.

„Z obnovenej veľkodušnosti Cirkvi budú veriaci určite čerpať zbožné predsavzatia a duchovný elán, aby svoj život riadili podľa evanjeliového zákona, v synovskom spoločenstve a oddanosti pápežovi, viditeľnému základu a pastierovi Katolíckej cirkvi”, píše sa v tohtoročnom dekréte Apoštolskej penitenciárie.


Príchod sv. Otca na Slovensko.

OznamyAutor: Fedor - Streda, 08.09. 2021 - 16:16:21 (67 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 1079 bajtov | Hodnotenie: 0)

V nedeľZvony.jpgu 12. septembra 2021 o 15:30 sa na dvanásť minút rozonejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku, aby veriacich pozvali k modlitbe za pápeža Františka, ktorý v tom čase pricestuje na pastoračnú návštevu Slovenska. Zvony budú zvoniť vo všetkých diecézach a eparchiách Slovenska, rozhodli biskupi Slovenska. Ide o mimoriadne gesto radosti z návštevy viditeľnej hlavy Katolíckej cirkvi a duchovného otca viac ako miliardy a tristo miliónov katolíkov na celom svete.

Lása uzdravuje

Na zamyslenie?Autor: Fedor - Pondelok, 30.08. 2021 - 10:52:02 (78 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 3632 bajtov | Hodnotenie: 0)

L__ska_uzdravuje.jpg

Stalo sa nešťastie v supermarkete. Veľa zranených, no najťažšie matka päťročného Jurka. Našťastie nebol s ňou na nákup, ale nechala ho doma pri tete. V nemocnici lekári dlho bojovali o jej záchranu. Po čase podarilo sa im jej stav stabilizovať. Doma Jurko netrpezlivo očakával mamku. „Kde je moja mamička, prečo už nejde domov ?“ pýta sa svojej tety. Teta, ktorá už o nešťastí vie, vyhýbavo odpovedá. Nakoniec musí ísť s pravdou von. „Mamička je v nemocnici, pôjdeme k nej“. Pooblieka Jurka a poberú sa do nemocnice. Jurko dnu nesmie ísť, lebo mamička leží na ARO. Vchádza len teta, Jurko čaká. Sleduje však kade ide teta a vo vhodnom čase vkĺzne dnu. Keď sa teta vráti, nenájde Jurka na svojom mieste. Je nespokojná.Jurko je už pri mamičke. Izba je prázdna. Mamka leží na lôžku, prístroje okolo nej a mamka sa nehýbe. Zbadá jej ruku, chytí ju oboma rúčkami, pritisne ne ňu svoje ústočká a vraví: „Mamička, moja mamička, vstaň, poď domov, ja ťa mám rád.“

Vchádza lekár so sestrou. Prekvapený: „Chlapček, čo tu robíš ?“ „To je moja mamička.“ vraví. „Ale tu nemôžeš byť, deti tu nesmú, kto ťa pustil?“ Jurko opakuje: „To je moja mamička, moja mamička.“ Lekár požiada sestru, aby Jurka vyviedla von. On Ide skontrolovať stav pacientky. S údivom zisťuje, že tlak i teplota sa zlepšili, ba aj lepšie reaguje na podnety lekára. Je to možné?

Svitá mu. Rýchlo volá späť Jurka, ktorý nechce sa dať vyviesť von z nemocnice. „Jurko, môžeš tu ostať pri svojej mamičke a rozprávaj sa s ňou. Hovor jej, že ju máš rád a rozprávaj jej veľa, veľa. Ona ťa počuje, len nemôže ešte rozprávať.“

Jurko ostal celý deň. Mamička sa začala usmievať na neho, hladila po hlavičke, ba vyslovila aj jeho meno. Na druhý deň sa jej stav natoľko zlepšil, že ju preložili na inú izbu a Jurko mohol prichádzať s tetou každý deň k mamke.

Stal sa zázrak ! O týždeň mamička opúšťala úplne zdravá nemocnicu a po jej boku kráča natešený Jurko. Jeho rúčka je v maminej tak silne zovretá, akoby už nikdy nemali byť ich ruky oddelené.Aký to bol zázrak ? Zázrak lásky !Lebo : „Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.“ (Rim 5,5)


Myšlienky sv. Otca

Na zamyslenie?Autor: Fedor - Sobota, 28.08. 2021 - 13:24:17 (85 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 158 bajtov | Hodnotenie: 0)

               unnamed_2.jpg

1362 článkov (273 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:

Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.07.2010

[ Viac ]
Počet ONLINE
Spolu: 27
Farnosť Sabinov
Grékatolíci WEB Sabinov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 337
Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Spravcovia stránok: o. František FEDOR a Rudo SKLENÁR

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd

Admin